INFOLINIA +48 537 771 403
Remont łazienki to najczęściej także biały montaż, czyli wymiana całej ceramiki sanitarnej. Co za tym idzie – także grzejników łazienkowych. Kupując nowy grzejnik warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale i jakość wykonania. Nie każdy grzejnik jest w stanie wytrzymać zmiany ciśnienia w systemie centralnego ogrzewania w bloku. Warto więc wiedzieć, na jakie parametry techniczne należy zwracać uwagę, szukając grzejnika dla siebie.
Kolejną równie ważną kwestią jest sam proces instalacji. Zwykle montaż grzejnika odbywa się przed rozpoczęciem wykończeniowych prac w pomieszczeniu, co pozwala oszczędzić czas i koszty.
W bloku, według norm budowlanych ciśnienie w systemie c.o. musi dochodzić do 6 atmosfer i wyżej. W praktyce ten wskaźnik może jednak wahać się pomiędzy 2,5 a 7,5 atmosfer w zależności od piętra, lokalizacji oraz stanu instalacji.
Przed zakupem grzejnika łazienkowego warto więc dowiedzieć się, jakie jest ciśnienie w naszym systemie ogrzewania, a następnie dodać kilka punktów na wypadek ewentualnych uderzeń hydraulicznych. Z tą wiedzą należy zacząć poszukiwanie grzejnika.
Dla domów wolnostojących z niezależnym systemem ogrzewania i wodociągu ciśnieniem, które nie przekracza 2-3 atmosfer, wybór grzejnika jest więc dużo łatwiejszy. Tutaj można zamontować prawie każdy model z naszej oferty.
Od niedawna w naszej ofercie mamy nową usługę – pokrycie wybranych modeli grzejników kolorową powłoką. Nadaj swojej łazience jeszcze więcej stylu i luksusowego sznytu dzięki powłoce w kolorze mosiądzu lub złota. Każdy z grzejników objęty jest gwarancją na 18 lat.
Do standardowego terminu oczekiwania na dostawę należy dodać około 15 dni na przygotowanie produktu. Koszty wyliczane są indywidualnie, w zależności od wymiarów grzejnika i wybranego modelu. Jeżeli potrzebują Państwo wyceny farbowania wybranego grzejnika, prosimy o kontakt.
Elektryczny grzejnik łazienkowy wcale nie musi zużywać dużej ilości prądu. W naszej ofercie mamy szeroki wybór modeli, których zużycie prądu jest mniejsze niż nawet żelazka.
Dzieje się tak dlatego, że grzejniki elektryczne same kontrolują przewodzenie ciepła. Zużycie prądu będzie się więc zmieniać w zależności od ustawionej temperatury. Dzięki temu latem, kiedy nie potrzebujemy wysokiej temperatury, zużycie będzie bardzo niewielkie. To daje spore oszczędności.
Grzejniki elektryczne mają dodatkowo wiele innych zalet:
– Sucha grzałka, która uniemożliwia przeciekanie,
– Łatwy montaż, dzięki czemu grzejnik możemy zainstalować samodzielnie, bez pomocy fachowców
– Mobilność – można je zamontować w dowolnym miejscu bez względu na brak podłączenia centralnego ogrzewania,
– Dostosowanie do naszych potrzeb – możemy z nich korzystać nawet poza sezonem grzewczym, kiedy centralne ogrzewanie jest wyłączone,
– Uniwersalność – przez cały rok mogą służyć jako suszarki na ręczniki.